Kurs języka angielskiego w Maynooth

Kurs języka angielskiego w Maynooth


Udział sercańskich kleryków w wakacyjnym kursie języka angielskiego, organizowanym przez Divine Word School of English, przy klasztorze Księży Werbistów w Maynooth w Irlandii, jest już swego rodzaju tradycją. W tym roku udział w tym wydarzeniu mogło wziąć dwóch kleryków: Krzysztof Witek i Mateusz Zawiłowicz. W dniach od 29 lipca do 29 sierpnia doskonalili oni swoje umiejętności językowe poprzez uczestnictwo w wykładach.

Nie zabrakło im także czasu na podróże, które pozwoliły im lepiej poznać nie tylko język angielski, ale także dorobek kulturowy Irlandii, jej krajobraz i ludzi ją zamieszkujących. W czasie swojego pobytu klerycy mieli możliwość odwiedzić m.in. Dublin, Knock czy Wicklow, a także wysłuchać prezentacji na temat sytuacji Kościoła Katolickiego w Chinach, wygłoszonej przez jednego z absolwentów tej szkoły.

W tym roku w kursie oprócz naszych alumnów wzięły udział osoby z Włoch, Czech, Słowacji i Francji. W codziennej Eucharystii i modlitwach Liturgią Godzin towarzyszyli oni wspólnocie prowadzących szkołę w Maynooth Księży Werbistów. Było to dla nich także okazją do zapoznania się z duchowością tego zgromadzenia i pobożnością Kościoła w Irlandii. 

Kurs języka angielskiego w Maynooth (29 lipca-29 sierpnia 2021)

Zobacz także