Łódzka majówka

Łódzka majówka


Na tegoroczny długi weekend majowy alumni naszego seminarium wybrali się do Łodzi. W pierwszy dzień podróży, na drodze do miejsca docelowego klerycy nawiedzili Jasną Górę. Po Mszy Świętej w Kaplicy Różańcowej podróżujący skierowali się do łódzkiego Wyższego Seminarium Duchownego, które było ich miejscem noclegowym na czas wyjazdu.

Drugi dzień wypoczynku był przeznaczony na zwiedzanie miasta – przewodnikiem tego dnia był senator Ryszard Bonisławski, przewodnik turystyczny po Łodzi. Klerycy mieli okazję zobaczyć m.in. bazylikę archikatedralną św. Stanisława Kostki, kościół ewangelicko-augsburski św. Mateusza, czy Stary Cmentarz.

Następnego dnia przewodnikiem kleryków był ich wykładowca – ks. dr Paweł Gabara, który towarzyszył podróżującym przez cały okres ich pobytu w Łodzi. Wypoczywający udali się do miejsc szczególnie związanych ze św. Faustyną Kowalską: miejsce pierwszego objawienia w dawnym Parku Wenecja, kościół parafialny w Świnicach Warckich oraz dom rodzinny w Głogowcu. Zwieńczeniem tego dnia zwiedzania była kolegiata w Tumie powstała w XII w.

W czwartek alumni opuścili Łódź z samego rana. Ostatnim przystankiem w drodze powrotnej było Sanktuarium w Leśniowie prowadzone przez paulinów. Stamtąd, po Mszy Świętej i obiedzie, podróżujący skierowali się bezpośrednio do stadnickiego Seminarium.

[kl. Daniel Jamiński SCJ]

Zobacz także

Jesienne Dni Biblijne w Lublinie

20 października 2016

Jesienne Dni Biblijne w L...

Niedziela Palmowa

09 kwietnia 2017

Niedziela Palmowa

Jubileusz życia zakonnego

01 października 2017

Jubileusz życia zakonnego

Imieniny współbraci

21 października 2017

Imieniny współbraci

Niedziela Palmowa 2018

25 marca 2018

Niedziela Palmowa 2018

Uczcie się ode Mnie...

31 maja 2020

Uczcie się ode Mnie...