Niedziela powołaniowa

Niedziela powołaniowa


W ostatnią niedzielę roku liturgicznego obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu klerycy z naszego seminarium obchody uroczystości spędzili w sercańskich parafiach.

Alumni udali się w trzech różnych kierunkach. Do parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie klerycy udali się wraz z ks. Franciszkiem Wielgutem SCJ z Sercańskiego Duszpasterstwa Powołań. Ks. Jakub Kopystyński SCJ, duszpasterz Ruchu Sercańskiej Młodzieży, razem z klerykami posługiwał w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Sosnowcu. Trzecia grupa udała się do parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie-Płaszowie razem z wychowawcą kleryków, ks. Łukaszem Grzejdą SCJ.

Alumni służyli w czasie Mszy Świętych oraz dzielili się swoim świadectwem, natomiast księża towarzyszący klerykom wygłosili okolicznościowe kazanie. Wszyscy uczestniczący w Eucharystii modlili się za powołanych do życia kapłańskiego i zakonnego, prosząc o dar nowych powołań, szczególnie z ich własnych parafii.

Zobacz także