Nowy numer Sympozjum

Nowy numer Sympozjum


W 2017 roku upływa 70 lat od powstania sercańskiej grupy rekolekcyjno-misyjnej. Pierwsze rekolekcje w 1936 roku wygłosił ks. Franciszek Nagy SCJ w parafii Sokolina w diecezji kaliskiej. Ponieważ praca rekolekcyjno-misyjna wymieniana jest na pierwszym miejscu spośród form apostolatu Zgromadzenia Księży Sercanów (por. DP 126), niniejszy numer „Sympozjum” zdecydowaliśmy się poświęcić tematowi Idźcie i głoście, by tę rocznicę podkreślić i uwypuklić znaczenie głoszenia słowa Bożego w dzisiejszym świecie. Przypomnijmy, że już w 2006 roku na łamach naszego periodyku naukowego zamieściliśmy szereg ciekawych artykułów związanych z ewangelizacją przez słowo w związku z obchodzoną wówczas 70. rocznicą pracy rekolekcyjno-misyjnej w Polsce.

Temat aktualnego numeru związany jest także z opracowanym przez Komisję Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski Programem Duszpasterskim Kościoła katolickiego w Polsce pod hasłem: Idźcie i głoście, stanowiącym czwartą – ostatnią część programu obejmującego lata 2013-2017. Wezwanie do ewangelizacji czerpie swoją siłę ze słów Jezusa: „Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego” (Mt 28,19). Przez wieki nie tracą one swojej aktualności, co więcej – stają się jeszcze bardziej wyraziste i mobilizujące dla uczniów Chrystusa, zarówno duchownych, jak i świeckich, którzy w nowych czasach i nowymi sposobami winni starać się docierać do serc ludzi współczesnych z wciąż świeżą i ożywiającą prawdą Dobrej Nowiny.

Wyrażając wdzięczność autorom publikowanych tekstów niniejszego wydania „Sympozjum”, chciałbym zachęcić do współpracy z naszym periodykiem naukowym. Cieszymy się, że uzyskaliśmy numer ISSN dla wersji elektronicznej „Sympozjum”, dzięki której publikowane teksty mogą być dostępne dla większego grona odbiorców. Także współpraca z wieloma bazami tekstów naukowych w Polsce i za granicą sprawia, że publikowane materiały są łatwiej wyszukiwane i częściej cytowane.

Wszystkim czytelnikom życzę owocnej lektury.

ks. dr Leszek Poleszak SCJ
redaktor naczelny

Najnowszy numer "Sympozjum" znajdziesz tutaj:
http://sympozjum.scj.pl/rok-xxi-2017-nr-2-33

 

Fot. pixabay.com

Zobacz także

Niedziela pastoralna

05 listopada 2017

Niedziela pastoralna

Najlepsze życzenia

24 grudnia 2017

Najlepsze życzenia

Obchody Dnia Chorego

11 lutego 2018

Obchody Dnia Chorego

Wielka Sobota 2018

31 marca 2018

Wielka Sobota 2018

Audycja radiowa o Dwumiesięczniku dla Chorych „Wstań”

28 października 2018

Audycja radiowa o Dwumies...

Namaszczenie chorych

16 lutego 2020

Namaszczenie chorych