Nowy numer Sympozjum

Nowy numer Sympozjum


W 2017 roku upływa 70 lat od powstania sercańskiej grupy rekolekcyjno-misyjnej. Pierwsze rekolekcje w 1936 roku wygłosił ks. Franciszek Nagy SCJ w parafii Sokolina w diecezji kaliskiej. Ponieważ praca rekolekcyjno-misyjna wymieniana jest na pierwszym miejscu spośród form apostolatu Zgromadzenia Księży Sercanów (por. DP 126), niniejszy numer „Sympozjum” zdecydowaliśmy się poświęcić tematowi Idźcie i głoście, by tę rocznicę podkreślić i uwypuklić znaczenie głoszenia słowa Bożego w dzisiejszym świecie. Przypomnijmy, że już w 2006 roku na łamach naszego periodyku naukowego zamieściliśmy szereg ciekawych artykułów związanych z ewangelizacją przez słowo w związku z obchodzoną wówczas 70. rocznicą pracy rekolekcyjno-misyjnej w Polsce.

Temat aktualnego numeru związany jest także z opracowanym przez Komisję Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski Programem Duszpasterskim Kościoła katolickiego w Polsce pod hasłem: Idźcie i głoście, stanowiącym czwartą – ostatnią część programu obejmującego lata 2013-2017. Wezwanie do ewangelizacji czerpie swoją siłę ze słów Jezusa: „Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego” (Mt 28,19). Przez wieki nie tracą one swojej aktualności, co więcej – stają się jeszcze bardziej wyraziste i mobilizujące dla uczniów Chrystusa, zarówno duchownych, jak i świeckich, którzy w nowych czasach i nowymi sposobami winni starać się docierać do serc ludzi współczesnych z wciąż świeżą i ożywiającą prawdą Dobrej Nowiny.

Wyrażając wdzięczność autorom publikowanych tekstów niniejszego wydania „Sympozjum”, chciałbym zachęcić do współpracy z naszym periodykiem naukowym. Cieszymy się, że uzyskaliśmy numer ISSN dla wersji elektronicznej „Sympozjum”, dzięki której publikowane teksty mogą być dostępne dla większego grona odbiorców. Także współpraca z wieloma bazami tekstów naukowych w Polsce i za granicą sprawia, że publikowane materiały są łatwiej wyszukiwane i częściej cytowane.

Wszystkim czytelnikom życzę owocnej lektury.

ks. dr Leszek Poleszak SCJ
redaktor naczelny

Najnowszy numer "Sympozjum" znajdziesz tutaj:
http://sympozjum.scj.pl/rok-xxi-2017-nr-2-33

 

Fot. pixabay.com

Zobacz także

Pogrzeb śp. ks. Jerzego Klimy SCJ

22 czerwca 2016

Pogrzeb śp. ks. Jerzego K...

Inauguracja Roku Akademickiego 2016/17

01 października 2016

Inauguracja Roku Akademic...

Boże Ciało

15 czerwca 2017

Boże Ciało

Dzień skupienia

23 czerwca 2017

Dzień skupienia

Boże Narodzenie

26 grudnia 2017

Boże Narodzenie

Święcenia 2018

12 maja 2018

Święcenia 2018