Odnowienie miesięczne

Odnowienie miesięczne


Majowe odnowienie miesięczne poprowadził we wspólnocie seminaryjnej ks. Józef Cempura SCJ, proboszcz parafii w Horná Štubňa na Słowacji.

W czasie dnia skupienia ks. Józef zaproponował nam refleksję nad osobą Maryi, którą odkrywał w Jej biblijnych tajemnicach. Przede wszystkim wskazał na zasłuchanie, którego odpowiedzią było Jej „fiat” („Niech mi się stanie”), a więc ochocze przylgnięcie do woli Boga. W tym kontekście ks. Józef pytał nas o nasze przylgnięcie do Słowa Bożego. Czy poprzez codzienną osobistą i liturgiczną lekturę nie przyzwyczailiśmy się może do Bożego Słowa, czy jesteśmy uważni w słuchaniu tak, jak dbamy o to, by nawet najdrobniejsza cząstka Ciała Chrystusa nie upadła na ziemię…?

Podczas konferencji zostaliśmy zaproszeni także do tego, aby jak najczęściej adorować Jezusa w Eucharystii, gdyż mieszkanie z Jezusem „pod jednym dachem” jest wspaniałą okazją do tego, by być blisko Niego tak, jak Maryja w tajemnicy Wcielenia. 

Jak zauważył kaznodzieja, Maryja jest także wzorem życia chrześcijańskiego, będącego służbą opartą na miłości. W tym kontekście usłyszeliśmy, że Matka Boża ceniła sobie przede wszystkim charyzmaty służebne. Trzeba zatem często wraz z Maryją stawać pod krzyżem Chrystusa, aby zobaczyć prawdziwą istotę danych Kościołowi od Boga charyzmatów.

Odnowienie miesięczne (18-19 V 2022)

Zobacz także

Maryja w seminarium

30 stycznia 2017

Maryja w seminarium

Odnowienie miesięczne

20 marca 2017

Odnowienie miesięczne

Niedziela Palmowa

09 kwietnia 2017

Niedziela Palmowa

Śladami ojca Dehona

27 lipca 2017

Śladami ojca Dehona

Wizytacja Ojca Generała

24 lutego 2018

Wizytacja Ojca Generała

Nowa strona "Sympozjum"

25 kwietnia 2018

Nowa strona "Sympozjum"