Odnowienie ślubów

Odnowienie ślubów


Seminarium w Stadnikach w ostatnich dniach na tydzień wypełniło się ciszą. Stało się tak za sprawą kleryków, którzy przeżywając swoje tygodniowe rekolekcje przygotowywali się do odnowienia ślubów zakonnych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa w Zgromadzeniu Księży Najświętszego Serca Jezusowego. Przewodnikiem na ścieżkach duchowości sercańskiej zainspirowanej przez ks. Leona Dehona był ks. Jerzy Sędzik – sercanin mieszkający w La Capelle, gdzie urodził się nasz Założyciel. Rozważania zatem sięgały samego źródła sercańskiej tożsamości.

Przygotowanie rekolekcyjne miało na celu lepsze i bardziej świadome ponowienie ślubowania Bogu. „Jemu całym sercem oddaję się i poświęcam” – takie słowa ośmiu kleryków wypowiedziało w czasie uroczystej Mszy świętej, 9 września 2017 r. Zdanie to podkreślił również w czasie homilii Wikariusz prowincjalny, ks. Sławomir Knopik SCJ, zachęcając młodych sercanów, by nie bali się żyć dla Boga i Kościoła w postawie radości i ofiarności.

Przed klerykami dalszy czas formacji. Niech nasza pamięć modlitewna umacnia powołanie kapłańskie, zakonne i misyjne każdego z nich.

[ks. Łukasz Grzejda SCJ]

Zobacz także

Jesienne Dni Biblijne w Lublinie

20 października 2016

Jesienne Dni Biblijne w L...

Chwile zatrzymane. Fotografie Ziemi Dobczyckiej

04 grudnia 2016

Chwile zatrzymane. Fotogr...

Wielki Czwartek

13 kwietnia 2017

Wielki Czwartek

Dzień skupienia

14 grudnia 2017

Dzień skupienia

VIII Konferencja prowincjalna

06 lutego 2018

VIII Konferencja prowincj...

W posłudze dla chorych

27 kwietnia 2018

W posłudze dla chorych