Odnowienie ślubów

Odnowienie ślubów


Seminarium w Stadnikach w ostatnich dniach na tydzień wypełniło się ciszą. Stało się tak za sprawą kleryków, którzy przeżywając swoje tygodniowe rekolekcje przygotowywali się do odnowienia ślubów zakonnych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa w Zgromadzeniu Księży Najświętszego Serca Jezusowego. Przewodnikiem na ścieżkach duchowości sercańskiej zainspirowanej przez ks. Leona Dehona był ks. Jerzy Sędzik – sercanin mieszkający w La Capelle, gdzie urodził się nasz Założyciel. Rozważania zatem sięgały samego źródła sercańskiej tożsamości.

Przygotowanie rekolekcyjne miało na celu lepsze i bardziej świadome ponowienie ślubowania Bogu. „Jemu całym sercem oddaję się i poświęcam” – takie słowa ośmiu kleryków wypowiedziało w czasie uroczystej Mszy świętej, 9 września 2017 r. Zdanie to podkreślił również w czasie homilii Wikariusz prowincjalny, ks. Sławomir Knopik SCJ, zachęcając młodych sercanów, by nie bali się żyć dla Boga i Kościoła w postawie radości i ofiarności.

Przed klerykami dalszy czas formacji. Niech nasza pamięć modlitewna umacnia powołanie kapłańskie, zakonne i misyjne każdego z nich.

[ks. Łukasz Grzejda SCJ]

Zobacz także

Wielki Piątek

25 marca 2016

Wielki Piątek

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

27 marca 2016

Niedziela Zmartwychwstani...

Wielki Piątek

14 kwietnia 2017

Wielki Piątek

Odnowienie miesięczne

17 listopada 2017

Odnowienie miesięczne

Nowy numer Sympozjum

27 grudnia 2017

Nowy numer Sympozjum

175. rocznica urodzin o. Leona Dehona

14 marca 2018

175. rocznica urodzin o. ...