Odnowienie ślubów

Odnowienie ślubów


Seminarium w Stadnikach w ostatnich dniach na tydzień wypełniło się ciszą. Stało się tak za sprawą kleryków, którzy przeżywając swoje tygodniowe rekolekcje przygotowywali się do odnowienia ślubów zakonnych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa w Zgromadzeniu Księży Najświętszego Serca Jezusowego. Przewodnikiem na ścieżkach duchowości sercańskiej zainspirowanej przez ks. Leona Dehona był ks. Jerzy Sędzik – sercanin mieszkający w La Capelle, gdzie urodził się nasz Założyciel. Rozważania zatem sięgały samego źródła sercańskiej tożsamości.

Przygotowanie rekolekcyjne miało na celu lepsze i bardziej świadome ponowienie ślubowania Bogu. „Jemu całym sercem oddaję się i poświęcam” – takie słowa ośmiu kleryków wypowiedziało w czasie uroczystej Mszy świętej, 9 września 2017 r. Zdanie to podkreślił również w czasie homilii Wikariusz prowincjalny, ks. Sławomir Knopik SCJ, zachęcając młodych sercanów, by nie bali się żyć dla Boga i Kościoła w postawie radości i ofiarności.

Przed klerykami dalszy czas formacji. Niech nasza pamięć modlitewna umacnia powołanie kapłańskie, zakonne i misyjne każdego z nich.

[ks. Łukasz Grzejda SCJ]

Zobacz także

Niedziela Palmowa

20 marca 2016

Niedziela Palmowa

Pożegnanie współbraci

23 czerwca 2016

Pożegnanie współbraci

Akolitat Dzmitrego Prystupy

07 października 2016

Akolitat Dzmitrego Prystu...

Odnowienie miesięczne

20 marca 2017

Odnowienie miesięczne

Imieniny ks. Marka Borzęckiego

25 kwietnia 2017

Imieniny ks. Marka Borzęc...

Pielgrzymka UPJPII do swego patrona

03 października 2017

Pielgrzymka UPJPII do swe...