Odnowienie ślubów

Odnowienie ślubów


Seminarium w Stadnikach w ostatnich dniach na tydzień wypełniło się ciszą. Stało się tak za sprawą kleryków, którzy przeżywając swoje tygodniowe rekolekcje przygotowywali się do odnowienia ślubów zakonnych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa w Zgromadzeniu Księży Najświętszego Serca Jezusowego. Przewodnikiem na ścieżkach duchowości sercańskiej zainspirowanej przez ks. Leona Dehona był ks. Jerzy Sędzik – sercanin mieszkający w La Capelle, gdzie urodził się nasz Założyciel. Rozważania zatem sięgały samego źródła sercańskiej tożsamości.

Przygotowanie rekolekcyjne miało na celu lepsze i bardziej świadome ponowienie ślubowania Bogu. „Jemu całym sercem oddaję się i poświęcam” – takie słowa ośmiu kleryków wypowiedziało w czasie uroczystej Mszy świętej, 9 września 2017 r. Zdanie to podkreślił również w czasie homilii Wikariusz prowincjalny, ks. Sławomir Knopik SCJ, zachęcając młodych sercanów, by nie bali się żyć dla Boga i Kościoła w postawie radości i ofiarności.

Przed klerykami dalszy czas formacji. Niech nasza pamięć modlitewna umacnia powołanie kapłańskie, zakonne i misyjne każdego z nich.

[ks. Łukasz Grzejda SCJ]

Zobacz także

Pogrzeb śp. ks. Jerzego Klimy SCJ

22 czerwca 2016

Pogrzeb śp. ks. Jerzego K...

Boże Ciało

15 czerwca 2017

Boże Ciało

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

23 czerwca 2017

Uroczystość Najświętszego...

Jubileusz życia zakonnego

01 października 2017

Jubileusz życia zakonnego

Pierwsze śluby 2018

22 września 2018

Pierwsze śluby 2018

Rekolekcje powołaniowe

28 czerwca 2019

Rekolekcje powołaniowe