Seminarium na Mszy z papieżem Franciszkiem

Seminarium na Mszy z papieżem Franciszkiem


We wczesnych godzinach porannych udaliśmy się dzisiaj (30 lipca 2016 r.) na spotkanie z Ojcem świętym Franciszkiem do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie – Łagiewnikach. Wraz z rektorem, ks. Leszkiem Poleszakiem, oraz magistrem kleryków, ks. Łukaszem Grzejdą, wzięliśmy udział w uroczystej Mszy świętej sprawowanej przez papieża Franciszka wraz z licznie zgromadzonymi kapłanami, osobami konsekrowanymi, klerykami oraz wiernymi świeckimi.

W homilii usłyszeliśmy o tym, że warto w pełni oddać swoje życie Chrystusowi, wyjść z siebie i dawać siebie innym, aby w ten sposób nasze życie nabierało wartości i byśmy byli w pełni szczęśliwymi ludźmi. Jesteśmy wdzięczni Bogu, że dane nam było umocnić swoją wiarę przez spotkanie z Piotrem naszych czasów.

Cieszymy się także, że jeden z nas, kl. Mateusz Tomczykowski, mógł posługiwać tak blisko Ojca świętego, uczestnicząc w procesji z darami. Chcemy podzielić się naszą radością i wypraszać u Pana Boga łaskę umocnienia naszego powołania oraz dar nowych powołań do wspólnoty księży sercanów.

Zobacz krótki film

 

 

Zobacz także

Niedziela Palmowa

20 marca 2016

Niedziela Palmowa

Nowy numer "Sympozjum" 2(31) 2016

31 stycznia 2017

Nowy numer "Sympozjum" 2(...

Idźcie i głoście

09 listopada 2017

Idźcie i głoście

Wizytacja Ojca Generała

24 lutego 2018

Wizytacja Ojca Generała

Wielki Piątek 2018

30 marca 2018

Wielki Piątek 2018

Audycja radiowa o Dwumiesięczniku dla Chorych „Wstań”

28 października 2018

Audycja radiowa o Dwumies...