Śluby wieczyste

Śluby wieczyste


W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny klerycy V roku Jakub Gąsienica SCJ, Dimitry Prystupa SCJ, Mateusz Tomczykowski SCJ, Aleksej Ventskevich SCJ złożyli na ręce Księdza Prowincjała wieczystą profesję zakonną.

Ślubując na zawsze czystość, ubóstwo i posłuszeństwo zostali na zawsze włączeni w szeregi Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego.Prowincjał ks. Wiesław Święcha SCJ, który przewodniczył Eucharystii sprawowanej w kościele parafialnym w Stadnikach, w wygłoszonej homilii przypomniał znaczenie ślubów zakonnych.

Uroczystość wieczystych ślubów zakonnych to wielka radość dla całej prowincji i Zgromadzenia, gdyż poprzez akt profesji nasi współbracia potwierdzili swe całkowite oddanie się na służbę Bogu i ludziom krocząc drogą wskazaną przez O. Leona Jana Dehona.

Świętowanie to zgromadziło wielu gości: współbraci z kraju i zza granicy, rodziny i przyjaciół naszych braci. Po zakończonej Mszy świętej wszyscy zebrani udali się do refektarza, a następnie do seminaryjnej auli, by wspólnie dzielić radość naszych braciProfesom wieczystym życzymy wierności i radosnego realizowania swego powołania.

Zobacz także

Inauguracja Roku Akademickiego 2016/17

01 października 2016

Inauguracja Roku Akademic...

Niedziela pastoralna

08 stycznia 2017

Niedziela pastoralna

70 lat Polskiej Prowincji Księży Sercanów

10 stycznia 2017

70 lat Polskiej Prowincji...

Nowy numer Sympozjum

27 grudnia 2017

Nowy numer Sympozjum

W Sercu Jezusa, w Sercu Maryi

19 kwietnia 2018

W Sercu Jezusa, w Sercu M...

W posłudze dla chorych

27 kwietnia 2018

W posłudze dla chorych