Śluby wieczyste

Śluby wieczyste


W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny klerycy V roku Jakub Gąsienica SCJ, Dimitry Prystupa SCJ, Mateusz Tomczykowski SCJ, Aleksej Ventskevich SCJ złożyli na ręce Księdza Prowincjała wieczystą profesję zakonną.

Ślubując na zawsze czystość, ubóstwo i posłuszeństwo zostali na zawsze włączeni w szeregi Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego.Prowincjał ks. Wiesław Święcha SCJ, który przewodniczył Eucharystii sprawowanej w kościele parafialnym w Stadnikach, w wygłoszonej homilii przypomniał znaczenie ślubów zakonnych.

Uroczystość wieczystych ślubów zakonnych to wielka radość dla całej prowincji i Zgromadzenia, gdyż poprzez akt profesji nasi współbracia potwierdzili swe całkowite oddanie się na służbę Bogu i ludziom krocząc drogą wskazaną przez O. Leona Jana Dehona.

Świętowanie to zgromadziło wielu gości: współbraci z kraju i zza granicy, rodziny i przyjaciół naszych braci. Po zakończonej Mszy świętej wszyscy zebrani udali się do refektarza, a następnie do seminaryjnej auli, by wspólnie dzielić radość naszych braciProfesom wieczystym życzymy wierności i radosnego realizowania swego powołania.

Zobacz także

Kwietniowy dzień skupienia

14 kwietnia 2016

Kwietniowy dzień skupieni...

Dzień skupienia

14 grudnia 2017

Dzień skupienia

VIII Konferencja prowincjalna

06 lutego 2018

VIII Konferencja prowincj...

Śluby wieczyste

08 grudnia 2018

Śluby wieczyste

Pragniemy pomagać (audycja radiowa)

01 grudnia 2019

Pragniemy pomagać (audycj...

Inauguracja roku akademickiego 2020/2021

01 października 2020

Inauguracja roku akademic...