Śluby wieczyste

Śluby wieczyste


W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny klerycy V roku Jakub Gąsienica SCJ, Dimitry Prystupa SCJ, Mateusz Tomczykowski SCJ, Aleksej Ventskevich SCJ złożyli na ręce Księdza Prowincjała wieczystą profesję zakonną.

Ślubując na zawsze czystość, ubóstwo i posłuszeństwo zostali na zawsze włączeni w szeregi Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego.Prowincjał ks. Wiesław Święcha SCJ, który przewodniczył Eucharystii sprawowanej w kościele parafialnym w Stadnikach, w wygłoszonej homilii przypomniał znaczenie ślubów zakonnych.

Uroczystość wieczystych ślubów zakonnych to wielka radość dla całej prowincji i Zgromadzenia, gdyż poprzez akt profesji nasi współbracia potwierdzili swe całkowite oddanie się na służbę Bogu i ludziom krocząc drogą wskazaną przez O. Leona Jana Dehona.

Świętowanie to zgromadziło wielu gości: współbraci z kraju i zza granicy, rodziny i przyjaciół naszych braci. Po zakończonej Mszy świętej wszyscy zebrani udali się do refektarza, a następnie do seminaryjnej auli, by wspólnie dzielić radość naszych braciProfesom wieczystym życzymy wierności i radosnego realizowania swego powołania.

Zobacz także

Spotkanie Młodych Księży

11 listopada 2016

Spotkanie Młodych Księży

Nowy numer "Sympozjum" 2(31) 2016

31 stycznia 2017

Nowy numer "Sympozjum" 2(...

Odnowienie miesięczne

19 października 2017

Odnowienie miesięczne

Obchody Dnia Chorego

11 lutego 2018

Obchody Dnia Chorego

Wielki Czwartek 2018

29 marca 2018

Wielki Czwartek 2018

Wielki Piątek 2018

30 marca 2018

Wielki Piątek 2018