Spotkanie młodych księży 2021

Spotkanie młodych księży 2021


W dniach 27-29 października w stadnickim seminarium gościliśmy "młodych księży", którzy uczestniczyli w egzaminach jurysdykcyjnych.

Doroczny zjazd był okazją nie tylko do osobistej formacji intelektualnej, ale również duchowej i ludzkiej. Służyły temu m.in. wygłoszona do młodych księży homilia ojca duchownego ks. Marka Borzęckiego SCJ oraz konferencje ks. Henryka Zielińskiego, założyciela i redaktora naczelnego tygodnika „Idziemy”, który mówił o przyczynach i skutkach współczesnego zamętu wiary oraz właściwej wizji człowieka. W odpowiedzi na podejmowane zagadnie kryzysu ponowoczesnej cywilizacji, ks. Henryk Zieliński przekazał młodym księżom szereg wskazówek, umożliwiającym im ufne i bezkompromisowe naśladowanie Chrystusa i strzeżenie Jego nauki.

Podczas tegorocznego spotkania młodzi księża zdawali egzaminy z teologii fundamentalnej (ks. dr Dariusz Salamon SCJ) oraz prawa kanonicznego (ks. dr hab. Marek Stokłosa SCJ, prof. UKSW). Pierwszy z nich związany był z tematem współczesnych wyzwań religijnych i moralnych dla Kościoła i wierzących, a także z zagadnieniem niemożliwości zrozumienia człowieka bez Chrystusa. Z kolei materią prawa kanonicznego był sakrament pokuty i pojednania oraz zmiany w kanonicznym prawie karnym.

Dopełnieniem intelektualnej i pastoralnej formacji kapłańskiej był udział młodych księży w organizowanym przez Wyższe Seminarium Misyjne Księży Sercanów sympozjum naukowym „W służbie życiu i miłości”. 

Spotkanie młodych księży (27-29 X 2021)

Zobacz także

Z otwartym sercem i umysłem

05 maja 2018

Z otwartym sercem i umysł...

Pielgrzymując do Matki

24 sierpnia 2019

Pielgrzymując do Matki

Wakacje dla dzieci w Postawach (Białoruś)

05 września 2019

Wakacje dla dzieci w Post...

Odnowienie ślubów zakonnych

14 września 2019

Odnowienie ślubów zakonny...

Inauguracja roku akademickiego 2020/2021

01 października 2020

Inauguracja roku akademic...

Majówka

03 maja 2022

Majówka