Spowiedź w życiu seniora

Spowiedź w życiu seniora


Drodzy Czytelnicy!

Aktualnym numerem rozpoczynamy kolejny rok wydawania naszego czasopisma. Pragniemy podjąć w nim temat sakramentów świętych, zwłaszcza w życiu ludzi chorych i w podeszłym wieku. W bieżącym numerze, którego publikacja przypada na okres Wielkiego Postu 2019, proponujemy temat spowiedzi sakramentalnej. Spowiedź święta – przychodzimy do niej w kościele, przeżywamy ją w szpitalu, będąc w łóżku. Dla tych, którzy proszą o nią – jej duchowymi darami dzielą się kapłani, spiesząc z wizytą w pierwszy piątek bądź sobotę miesiąca. Bez względu na to, czy przy kratkach konfesjonału, czy przy łóżku, czy też we własnymdomu, zawsze ta sama przestrzeń Bożego miłosierdzia ten sam skruszony pokutnik i zawsze kapłan, który będąc szafarzem Bożego miłosierdzia, sam potrzebuje dla siebie podobnego dotknięcia łaską Boga.

Cym jest spowiedź w życiu chrześcijanina? Czym jest spowiedź w życiu seniora i człowieka chorego? Jak spowiadać się i korzystać z opieki duszpasterskiej kapelana w szpitalu?

To zasadnicze pytania, jakie stawiamy w tym numerze naszego czasopisma. Szukając odpowiedzi na nie, zachęcam do lektury wszystkich artykułów, jakie zamieściliśmy na jego łamach. Niech przyczyni się ona do odkrycia na nowo roli sakramentu pojednania i pokuty w naszym życiu, a także w życiu drugich, zwłaszcza osób chorych i starszych. Niech ona zaowocuje w jeszcze lepszym przeżywaniu swojego spotkania z Jezusem w „trybunale miłosierdzia”.

Prenumeratę można zamówić tutaj: http://wydawnictwo.net.pl/1468/WSTAN-luty-marzec-2019.html

Zobacz także

Rocznica urodzin o. Leona Jana Dehona

14 marca 2016

Rocznica urodzin o. Leona...

Jubileusz życia zakonnego

01 października 2017

Jubileusz życia zakonnego

Inauguracja roku akademickiego 2018-2019

01 października 2018

Inauguracja roku akademic...

Kapłańskie Serce Jezusa

08 listopada 2018

Kapłańskie Serce Jezusa

Egzamin magisterski 2020

04 maja 2020

Egzamin magisterski 2020

Jubileusz święceń

13 czerwca 2020

Jubileusz święceń