Święcenia ojca Dehona

Święcenia ojca Dehona


W minionym tygodniu, 19 grudnia 2018 roku, obchodziliśmy 150. rocznicę święceń prezbiteratu, które założyciel naszego Zgromadzenia ojciec Leon Jan Dehon przyjął w bazylice św. Jana na Lateranie w Rzymie. W swoich codziennych zapiskach ojciec Dehon bardzo często powracał do tego wydarzenia. Pisał m.in.:

Mój  Bóg  napełnił  mnie  łaską,  powołując  do  kapłaństwa  i  doprowadzając  mnie  do  tego  stanu  dzięki  swej  słodkiej  Opatrzności,  mimo  że  jestem  nędzny  i  niegodny.  On  dzięki  kolejnym  etapom  święceń  wyniósł  mnie  do  godności  wspaniałego  uczestnictwa w  Jego  boskim  kapłaństwie  przede  wszystkim  poprzez  odmawianie  oficjum.  Powinienem  odwdzięczyć  się  za  te  wszystkie  łaski,  jednocząc  się  coraz  bardziej  z  naszym Panem, aby stać się z Nim jednością i żyć w stanie łaski uświęcającej w obecności Boga i całego nieba. (4 marca 1868)

Pragnąc uczcić tę ważną dla nas sercanów rocznicę przez cały tydzień w naszym seminarium odbywały się nabożeństwa, podczas których przywoływaliśmy wspomnienia ojca Dehona, które pozostawił nam w swoich codziennych zapiskach. Była to także okazja do modlitwy o świętość kapłanów oraz o łaskę dobrego przygotowania się do przyjęcia tego sakramentu dla naszych alumnów.

Zobacz także

Akolitat Dzmitrego Prystupy

07 października 2016

Akolitat Dzmitrego Prystu...

Wigilia Bożego Narodzenia

25 grudnia 2017

Wigilia Bożego Narodzenia

Ogólnopolska Konferencja Rektorów Wyższych Seminariów Duchownych

05 września 2018

Ogólnopolska Konferencja ...

Audycja radiowa o Dwumiesięczniku dla Chorych „Wstań”

28 października 2018

Audycja radiowa o Dwumies...

By głosić miłość Boga

06 grudnia 2018

By głosić miłość Boga

Boże Narodzenie 2019

24 grudnia 2019

Boże Narodzenie 2019