Warszawska majówka

Warszawska majówka


Podczas tegorocznej „majówki” klerycy naszego seminarium wraz z księżmi wychowawcami: rektorem i magistrem udali się do Warszawy (30 kwietnia – 3 maja 2017 r.). Zwiedzanie naszej stolicy rozpoczęli od jej serca, czyli Starego Miasta z Zamkiem Królewskim, archikatedry św. Jana i rynku staromiejskiego. W pierwszym dniu odwiedziliśmy także takie miejsca jak Grób Nieznanego Żołnierza, Park Saski i Stadion Narodowy.

Drugi dzień odkrywania piękna stołecznych atrakcji minął na spacerze po Łazienkach Królewskich, odwiedzeniu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego i cmentarza na Powązkach, a po południu także Muzeum Powstania Warszawskiego.

Ostatni dzień zwiedzania Warszawy to wizyta w Świątyni Opatrzności Bożej i spacer po ogrodach pałacu w Wilanowie. Ze względu na dużą ilość turystów przybyłych na te dni do stolicy nie udało się podziwiać jej piękna z tarasu widokowego na 30. piętrze Pałacu Kultury i Nauki i wejść do znanego Centrum Nauki Kopernik.

Przewodnikiem w tych dniach po Warszawie był pracownik Muzeum Powstania Warszawskiego p. Marcin Chodorowski, który z niezwykłą pasją przekazał wiedzę o odwiedzanych miejscach. Znajomością historii Warszawy i jej pięknych miejsc dzielił się także rektor naszego seminarium ks. Leszek Poleszak SCJ, który opowiadał o nich podczas przemieszczania się autokarem.

W drodze powrotnej do seminarium odwiedziliśmy także niedaleki Niepokalanów gdzie znajduje się Muzeum św. Maksymiliana Marii Kolbego, a w miejscowej bazylice uczestniczyliśmy w Mszy świętej.

Zobacz także

Niedziela Palmowa

20 marca 2016

Niedziela Palmowa

Pożegnanie współbraci

23 czerwca 2016

Pożegnanie współbraci

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

16 kwietnia 2017

Niedziela Zmartwychwstani...

Dzień skupienia

23 czerwca 2017

Dzień skupienia

Pielgrzymka do MB Płaszowskiej

07 października 2017

Pielgrzymka do MB Płaszow...

Boże Narodzenie 2019

24 grudnia 2019

Boże Narodzenie 2019