Zostaną diakonami

Zostaną diakonami


"Już tylko godziny dzielą was od przyjęcia święceń w stopniu diakona. Ten czas chcemy przeżyć czuwając i modląc się, by sakramentalna łaska Pana jak najgłębiej przeniknęła wasze serca i umysły, abyście jednocząc się z Jezusem Najwyższym i Wiecznym Kapłanem wypełnili do końca misję, którą Pan sam wam powierzy".

Tymi słowami przełożony polskiej prowincji Księży Sercanów - ks. Wiesław Święch SCJ - rozpoczął uroczyste nabożeństwo, podczas którego trzech alumnów naszego seminarium: Jakub Gąsienica-Jacków, Mateusz Tomczykowski i Aliaksiej Ventskevich, złożyło wyznanie wiary i przysięgę wierności. Uroczystość miała miejsce 19 maja 2017 r. w kaplicy Wyższego Seminarium Misyjnego w Stadnikach, w przededniu święceń diakonatu.

Święceń udzieli ordynariusz diecezji kieleckiej, bp Jan Piotrowski. Klerycy przygotowali się do tej uroczystości uczestnicząc w trwających tydzień rekolekcjach, które odbywały się w naszym sercańskim nowicjacie w Kątach Starych k. Stopnicy. Nauki rekolekcyjne wygłosił ks. Jarosław Klimczyk CRL (Kanonik Laterański Regularny).

Wyznanie wiary przed święceniami

Zobacz także

Ingres Rektora Seminarium

25 czerwca 2016

Ingres Rektora Seminarium

Niedziela pastoralna

08 stycznia 2017

Niedziela pastoralna

Święcenia diakonatu

20 maja 2017

Święcenia diakonatu

Spotkanie młodszych księży

10 listopada 2017

Spotkanie młodszych księż...

Pierwsze śluby 2018

22 września 2018

Pierwsze śluby 2018

Święcenia ojca Dehona

23 grudnia 2018

Święcenia ojca Dehona