Zostaną diakonami

Zostaną diakonami


"Już tylko godziny dzielą was od przyjęcia święceń w stopniu diakona. Ten czas chcemy przeżyć czuwając i modląc się, by sakramentalna łaska Pana jak najgłębiej przeniknęła wasze serca i umysły, abyście jednocząc się z Jezusem Najwyższym i Wiecznym Kapłanem wypełnili do końca misję, którą Pan sam wam powierzy".

Tymi słowami przełożony polskiej prowincji Księży Sercanów - ks. Wiesław Święch SCJ - rozpoczął uroczyste nabożeństwo, podczas którego trzech alumnów naszego seminarium: Jakub Gąsienica-Jacków, Mateusz Tomczykowski i Aliaksiej Ventskevich, złożyło wyznanie wiary i przysięgę wierności. Uroczystość miała miejsce 19 maja 2017 r. w kaplicy Wyższego Seminarium Misyjnego w Stadnikach, w przededniu święceń diakonatu.

Święceń udzieli ordynariusz diecezji kieleckiej, bp Jan Piotrowski. Klerycy przygotowali się do tej uroczystości uczestnicząc w trwających tydzień rekolekcjach, które odbywały się w naszym sercańskim nowicjacie w Kątach Starych k. Stopnicy. Nauki rekolekcyjne wygłosił ks. Jarosław Klimczyk CRL (Kanonik Laterański Regularny).

Wyznanie wiary przed święceniami

Zobacz także

Pielgrzymka wspólnoty akademickiej UPJPII

30 września 2016

Pielgrzymka wspólnoty aka...

Wigilia Bożego Narodzenia

24 grudnia 2016

Wigilia Bożego Narodzenia

70 lat Polskiej Prowincji Księży Sercanów

10 stycznia 2017

70 lat Polskiej Prowincji...

Jubileusz życia zakonnego

01 października 2017

Jubileusz życia zakonnego

Kolęda w seminarium

06 stycznia 2018

Kolęda w seminarium

Odnowienie miesięczne

11 stycznia 2018

Odnowienie miesięczne