Zostaną diakonami

Zostaną diakonami


"Już tylko godziny dzielą was od przyjęcia święceń w stopniu diakona. Ten czas chcemy przeżyć czuwając i modląc się, by sakramentalna łaska Pana jak najgłębiej przeniknęła wasze serca i umysły, abyście jednocząc się z Jezusem Najwyższym i Wiecznym Kapłanem wypełnili do końca misję, którą Pan sam wam powierzy".

Tymi słowami przełożony polskiej prowincji Księży Sercanów - ks. Wiesław Święch SCJ - rozpoczął uroczyste nabożeństwo, podczas którego trzech alumnów naszego seminarium: Jakub Gąsienica-Jacków, Mateusz Tomczykowski i Aliaksiej Ventskevich, złożyło wyznanie wiary i przysięgę wierności. Uroczystość miała miejsce 19 maja 2017 r. w kaplicy Wyższego Seminarium Misyjnego w Stadnikach, w przededniu święceń diakonatu.

Święceń udzieli ordynariusz diecezji kieleckiej, bp Jan Piotrowski. Klerycy przygotowali się do tej uroczystości uczestnicząc w trwających tydzień rekolekcjach, które odbywały się w naszym sercańskim nowicjacie w Kątach Starych k. Stopnicy. Nauki rekolekcyjne wygłosił ks. Jarosław Klimczyk CRL (Kanonik Laterański Regularny).

Wyznanie wiary przed święceniami

Zobacz także

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

26 maja 2016

Uroczystość Najświętszego...

Spotkanie Młodych Księży

11 listopada 2016

Spotkanie Młodych Księży

Konferencja naukowa

10 listopada 2016

Konferencja naukowa

Imieniny współbraci

21 października 2017

Imieniny współbraci

Wielki Piątek 2018

30 marca 2018

Wielki Piątek 2018

Wielka Sobota 2018

31 marca 2018

Wielka Sobota 2018