Egzaminy jurysdykcyjne „młodych księży”

Egzaminy jurysdykcyjne „młodych księży”


Jak co roku, w Wyższym Seminarium Misyjnym Księży Sercanów w Stadnikach, miało miejsce doroczne spotkanie formacyjne „młodych księży”. Tym razem, w dniach od 26 do 28 października, uczestniczyło w nim 12 współbraci, pracujących w duszpasterstwie parafialnym zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Podczas tegorocznego zjazdu „młodzi księża” zdawali wymagane prawem kapłańskie egzaminy jurysdykcyjne z teologii dogmatycznej i Pisma świętego. Poza tym, nasi współbracia wzięli udział w sympozjum naukowym zatytułowanym „Powołanie do kapłaństwa: dar, decyzja, odpowiedzialność” oraz warsztatach formacyjnych prowadzonych przez panią Joannę Dyduch z Jezuickiego Ośrodka Pomocy Psychologicznej i Duchowej „Źródło” w Gliwicach. Ważnym momentem tegorocznego zjazdu było także spotkanie z wikariuszem prowincjalnym ks. Widoldem Janusiem SCJ.

Poza formalną strukturą spotkania, mającą pomóc naszym współbraciom pogłębić wiarę i ugruntować wiedzę teologiczną, nie brakuje także braterskich spotkań, zarówno tych w szerszym gronie, jak i tych w ramach rocznika.

Egzaminy młodych księży (26-28 X 2022)

Zobacz także