Śluby wieczyste

Śluby wieczyste


"Kierowany mocną decyzją woli, na chwałę Boga, aby mu się mocniej konsekrować na ofiarę oddaną Jego miłości i całym życiem dokładniej naśladować Chrystusa..."

Tymi słowami rozpoczęli swoje ślubowanie nasi współbracia: kl. Wojciech Bochenek SCJ i kl. Dariusz Motyka SCJ. W piątek 8 grudnia 2017 r. w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny wobec obecnych na Mszy świętej współbraci na ręce Księdza Prowincjała złożyli oni wieczyste śluby zakonne, ślubując na zawsze czystość, ubóstwo i posłuszeństwo według Konstytucji Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego.

W uroczystości, która miała miejsce w kościele parafialnym w Stadnikach, wzięli także najbliżsi profesów: rodzina i przyjaciele. W homilii prowincjał, ks. Wiesław Święch SCJ, przypomniał znaczenie ślubów zakonnych, a także wskazał na Maryję, jako wzór oddania się Chrystusowi i Jego dziełu zbawienia świata. Po Mszy wszyscy udali się na obiad do seminaryjnego refektarza, aby trwać w radości z naszymi profesami.

Zobacz także

Odnowienie miesięczne

20 marca 2017

Odnowienie miesięczne

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

16 kwietnia 2017

Niedziela Zmartwychwstani...

Idźcie i głoście

09 listopada 2017

Idźcie i głoście

Spodobali się Bogu

13 maja 2018

Spodobali się Bogu

Inauguracja Roku Akademickiego UPJPII

16 października 2018

Inauguracja Roku Akademic...

Pogrzeb śp. ks. Franciszka Leżańskiego SCJ

17 października 2020

Pogrzeb śp. ks. Franciszk...