VI Ogólnopolska Pielgrzymka Wyższych Seminariów Duchownych

VI Ogólnopolska Pielgrzymka Wyższych Seminariów Duchownych


1 czerwca alumni naszego seminarium, postulant oraz księża wychowawcy wzięli udział w 6. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Wyższych Seminariów Duchownych na Jasną Górę, której tematem były słowa: „W duchu Chrystusa Sługi”.

Oficjalne rozpoczęcie pielgrzymowania miało miejsce w Archikatedrze Częstochowskiej, w której słowo wprowadzenia skierował do pielgrzymów ks. Przemysław Kwiatkowski, przewodniczący Konferencji Rektorów WSD, zaś słowo powitania abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

Następnie biskup bydgoski Krzysztof Włodarczyk, w oparciu o refleksje Czcigodnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, wygłosił konferencję o mentalności i stylu życia Chrystusa-Sługi. Pogłębienie tego tematu miało miejsce podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, którą poprowadził biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej Andrzej Przybylski.

Po modlitwie adoracyjnej, w procesji, której przewodniczył abp Wojciech Polak, prymas Polski, pielgrzymi udali się na Jasną Górę. Idąc Alejami Najświętszej Maryi Panny kandydaci do kapłaństwa oraz ich wychowawcy modlili się na różańcu, rozważając tajemnice naszego zbawienia na podstawie tekstów bł. Stefana kard. Wyszyńskiego.

Najważniejszym wydarzeniem pielgrzymki była celebracja Eucharystii w Bazylice Jasnogórskiej, której przewodniczył kard. Lazarus You Heung-sik, prefekt Dykasterii ds. Duchowieństwa.

Ogólnopolska pielgrzymka seminarzystów (1 VI 2023)

Zobacz także

Wielki Piątek

14 kwietnia 2017

Wielki Piątek

Rodzina wobec wyzwań współczesnego świata

06 maja 2017

Rodzina wobec wyzwań wspó...

Zostaną diakonami

19 maja 2017

Zostaną diakonami

Dwaj nowi magistrzy teologii!

04 maja 2021

Dwaj nowi magistrzy teolo...

Przyjęcie do postulatu

14 października 2024

Przyjęcie do postulatu

„Żyleta”

11 lutego 2025

„Żyleta”