Warszawska majówka

Warszawska majówka


Podczas tegorocznej „majówki” klerycy naszego seminarium wraz z księżmi wychowawcami: rektorem i magistrem udali się do Warszawy (30 kwietnia – 3 maja 2017 r.). Zwiedzanie naszej stolicy rozpoczęli od jej serca, czyli Starego Miasta z Zamkiem Królewskim, archikatedry św. Jana i rynku staromiejskiego. W pierwszym dniu odwiedziliśmy także takie miejsca jak Grób Nieznanego Żołnierza, Park Saski i Stadion Narodowy.

Drugi dzień odkrywania piękna stołecznych atrakcji minął na spacerze po Łazienkach Królewskich, odwiedzeniu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego i cmentarza na Powązkach, a po południu także Muzeum Powstania Warszawskiego.

Ostatni dzień zwiedzania Warszawy to wizyta w Świątyni Opatrzności Bożej i spacer po ogrodach pałacu w Wilanowie. Ze względu na dużą ilość turystów przybyłych na te dni do stolicy nie udało się podziwiać jej piękna z tarasu widokowego na 30. piętrze Pałacu Kultury i Nauki i wejść do znanego Centrum Nauki Kopernik.

Przewodnikiem w tych dniach po Warszawie był pracownik Muzeum Powstania Warszawskiego p. Marcin Chodorowski, który z niezwykłą pasją przekazał wiedzę o odwiedzanych miejscach. Znajomością historii Warszawy i jej pięknych miejsc dzielił się także rektor naszego seminarium ks. Leszek Poleszak SCJ, który opowiadał o nich podczas przemieszczania się autokarem.

W drodze powrotnej do seminarium odwiedziliśmy także niedaleki Niepokalanów gdzie znajduje się Muzeum św. Maksymiliana Marii Kolbego, a w miejscowej bazylice uczestniczyliśmy w Mszy świętej.

Zobacz także