„Panie, dobry jak Chleb…”

„Panie, dobry jak Chleb…”


W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, wraz z licznie zgromadzoną wspólnotą parafialną oraz przybyłymi gośćmi, uwielbialiśmy Boga za dar Jego żywej obecności pośród nas w sakramencie Eucharystii.

W homilii podczas celebrowanej Mszy świętej ks. Józef Golonka SCJ wyjaśnił istotę przeżywanej uroczystości i przypomniał niezwykłe świadectwa ludzi, dla których Ciało i Krew Chrystusa były codziennym pokarmem na drodze do świętości. Kaznodzieja przywołał m.in. pełną miłości aż po oddanie życia posługę św. Damiana de Veuster’a, którą pełnił dla żyjących na hawajskiej wyspie Moloka’i trędowatych. Niemniej poruszające było świadectwo Sługi Bożego kard. Nguyen Van Thuan’a, który mimo uwięzienia go przez komunistyczne władze Wietnamu, z miłości do Eucharystii przez kilkanaście lat na uczynionych ołtarzem własnych dłoniach, sprawował Najświętszą Ofiarę.

Odpowiadając na poruszającą ludzkie serca Miłość Bożą oraz świadectwa świętych, wyszliśmy wraz z Jezusem eucharystycznym na drogi naszego życia, by w uwielbieniu i dziękczynieniu przyjąć Jego błogosławieństwo.

Zobacz także

Uroczystość Wszystkich Świętych

01 listopada 2016

Uroczystość Wszystkich Św...

Pielgrzymka do MB Płaszowskiej

07 października 2017

Pielgrzymka do MB Płaszow...

By głosić miłość Boga

06 grudnia 2018

By głosić miłość Boga

Pielgrzymując do Matki

24 sierpnia 2019

Pielgrzymując do Matki

Sercańskie Dni Skupienia

03 lipca 2020

Sercańskie Dni Skupienia

Rekolekcje w drodze

05 września 2022

Rekolekcje w drodze