Pomódl się z nami o powołania w Boże Narodzenie

Pomódl się z nami o powołania w Boże Narodzenie


Naszemu Założycielowi, o. Leonowi Dehonowi Bóg już od wczesnych lat uświadomił swoją wolę. Podczas pobytu w szkole średniej w Hazebrouck, w noc wigilijną roku 1856, Leon przeżył dotknięcie łaski i uświadomił sobie swoje kapłańskie powołanie. On sam mówił, że największe łaski, jakie otrzymał w życiu, jego powołanie i święcenia przypadły na Boże Narodzenie. Dlatego niezwykle polubił tę tajemnicę pokoju i miłości, która wypełnia ten świąteczny czas.

My, sercanie – duchowi synowie o. Leona Dehona – wierzymy, że i dziś, w tym szczególnym czasie Bożego Narodzenia, Pan Jezus porusza serca młodych ludzi i daje im odkryć swoją wielką Miłość, daje im poznać pragnienie swojego Serca dla nich. Wierzymy, że czas Bożego Narodzenia jest czasem rodzenia się powołań. Dlatego jako jedna wielka rodzina sercańska: księżą i bracia sercanie, Sercańska Wspólnota Świeckich i wszyscy czciciele Bożego Serca módlmy się w Boże Narodzenie za tych, których Pan powołuje do kapłaństwa i do życia zakonnego.

We wszystkich parafiach, w których posługują księża sercanie, i we wszystkich sercańskich wspólnotach w czasie Pasterki będziemy modlić się o nowe powołania do kapłaństwa i do życia zakonnego, do Zgromadzenia Księży Sercanów. Dołącz do tej modlitwy razem z nami!

Dołącz do wydarzenia na Facebooku - link.

Zobacz także