Błogosławieni, którzy uwierzyli

Błogosławieni, którzy uwierzyli


„Uwierzyłeś, dlatego, że Mnie ujrzałeś?

Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli”.

(J 20,29)

 

Po swoim zmartwychwstaniu Jezus ukazał się Apostołom, by mogli zobaczyć na własne oczy wypełnienie się zapowiedzi mesjańskich. Nie było z nimi Tomasza, który nie uwierzył świadectwu swoich braci. To jednak nie przeszkodziło Panu, aby objawić mu prawdę o zwycięstwie Życia nad śmiercią. Tomasz został zaproszony przez Jezusa, by namacalnie przekonał się o zmartwychwstaniu Mistrza, a później sam zaświadczył o tym, co zobaczył.

Scena spotkania Tomasza ze Zmartwychwstałym uczy nas tego, że nie wszyscy od razu uwierzą w Jezusa, że trzeba im dać czas na powrót do wspólnoty uczniów, pozwolić na zwątpienia... Przez cierpliwe świadectwo braci oraz dzięki łasce samego Jezusa, który przychodzi także do wątpiących, będzie jednak możliwa radykalna zmiana postawy człowieka. Jezus pochwala także wszystkich, którzy nie widzieli, a uwierzyli.

Umocnieni przez Zbawiciela przychodzącego także do naszych serc i ukazującego swoje chwalebne rany świadczące o tym, że On nas odkupił i wyzwolił z mocy grzechu, wyraźmy Mu naszą miłość i wdzięczność. Nie zatrzymujmy jednak tej radości jedynie dla siebie, ale starajmy się ją przekazywać zwłaszcza tym, którzy zwątpili. Dzięki temu także nasza wiara się umocni i przyniesie oczekiwane owoce.

Z najlepszymi wielkanocnymi życzeniami od całej wspólnoty Wyższego Seminarium Misyjnego Księży Sercanów ze Stadnik,

ks. Leszek Poleszak SCJ

Rektor Seminarium

 

Stadniki, Wielkanoc 2020 r.

Zobacz także