Kurs języka angielskiego w Irlandii

Kurs języka angielskiego w Irlandii


Co roku klerycy sercańscy uczestniczą w wakacyjnym kursie języka angielskiego, organizowanym przy klasztorze Księży Werbistów w Maynooth w Irlandii przez Divine Word School of English.

W tym roku w kursie wzięli udział: Aliaksandr Piatlitski i Jacek Kowal. Przez blisko miesiąc, poprzez uczestniczenie w lektoratach oraz codzienne przebywanie z obcojęzycznymi ludźmi, nasi współbracia podnosili swoje umiejętności językowe. Nie zabrakło także czasu na podróże, które pozwoliły im lepiej poznać nie tylko język angielski, ale także dorobek kulturowy Irlandii, a zwłaszcza przepiękny krajobraz oraz zwyczaje rdzennych obywateli tej pięknej szmaragdowej wyspy. W czasie swojego pobytu klerycy mieli możliwość odwiedzić m.in. Dublin, Knock, Wicklow czy Cliffs of Moher. Nie zabrakło także kąpieli w Oceanie Atlantyckim i obejrzenia przepięknego spektaklu Riverdance w the Gaiety Theatre.

W tym roku w kursie oprócz naszych alumnów wzięły udział także osoby z Brazylii, Włoch, Madagaskaru, Słowenii, Czech, Francji, Indonezji i Niemiec. W codziennej Eucharystii i modlitwach liturgią godzin towarzyszyli oni prowadzącej szkołę w Maynooth wspólnocie Księży Werbistów. Było to dla nich dobrą okazją do zapoznania się z duchowością tego zgromadzenia i pobożnością Kościoła w Irlandii.

Kurs języka angielskiego w Irlandii (21 VII - 28 VIII 2022)

Zobacz także