Prymicje ks. Wojciecha Olszewskiego SCJ

Prymicje ks. Wojciecha Olszewskiego SCJ


W kościele pw. Najświętszego Imienia Maryi w Laskowej, neoprezbiter Wojciech Olszewski SCJ celebrował mszę św. prymicyjną. W modlitwie towarzyszyli mu jego rodzina, przyjaciele, współbracia, księża i siostry zakonne, parafianie i wielu zaproszonych gości.

W homilii prymicyjnej ks. Michał, starszy brat ks. Wojciecha, zauważył, że chociaż od momentu święceń kapłańskich minął już cały tydzień, Kościół „nie wypuszcza” neoprezbiterów z Wieczernika. Tym samym zwraca ich spojrzenie na dokonany przez Jezusa gest obmycia nóg Apostołom (łac. mandatum), który św. Jan sytuuje w miejscu konsekracji chleba i wina w Najświętsze Ciało i Krew Chrystusa. Jak podkreślił kaznodzieja, trzeba zarówno celebrować Eucharystię wg opisu przekazanego nam przez Mateusza, Marka i Łukasza, jak i nie zapominać o tym, co przekazał nam św. Jan. W ten sposób życie liturgiczne oraz to codzienne i zwyczajne, stają się jednością, a wypływające z ołtarza gesty i dzieła miłosierdzia, będą potwierdzeniem autentycznego zrozumienia tajemnicy miłości dokonanej przez Jezusa w Wieczerniku.

Na zakończenie celebracji mszy świętej prymicyjnej ks. Wojciech podziękował wielu osobom za modlitwę, towarzyszenie, wychowanie, przykład wiary, które wraz z łaską Bożą doprowadziły go do dzisiejszej uroczystości. Następnie poprzez nałożenie rąk udzielił wszystkim obecnym Bożego błogosławieństwa.

---

Wyrażamy szczerą wdzięczność Bogu za dar nowego kapłana. Słowa podziękowania składamy także na ręce Rodziców i Rodziny neoprezbitera. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przygotowali uroczystość prymicyjną zarówno w kościele, jak i w szkole.

Zobacz także