Rekolekcje z misjami i językami

Rekolekcje z misjami i językami


W dniach od 20 do 26 sierpnia 2023 roku w Domu Rekolekcyjnym Księży Sercanów w Koszycach Małych odbyły się coroczne rekolekcje z misjami i językami. W tym roku zgromadziły one trzydzieści trzy osoby – uczniów i uczennice szkół podstawowych. 

W czasie trwania rekolekcji uczestnicy mieli możliwość pogłębić swoją znajomość działalności misyjnej poprzez udział w poświęconych jej katechezach oraz poznać podstawy języka hiszpańskiego. Młodzież miała także okazję poznać bliżej życie i kulturę mieszkańców krajów misyjnych dzięki spotkaniom z misjonarkami pracującymi m.in. w Boliwii, Peru czy Brazylii. Uczestnikom nie brakowało też czasu na wspólną poranną oraz wieczorną modlitwę, codzienną Mszę Świętą i adorację Najświętszego Sakramentu. Natomiast popołudnia były czasem wspólnej rozrywki, która przybierała różne formy. Dla uczestników zorganizowano bowiem igrzyska sportowe, ognisko, rozgrywki piłkarskie, zajęcia dekorowania toreb, karaoke oraz wieczory filmowe. Dzieci, były też dwukrotnie w Letnim Parku Wodnym w Tarnowie. 

Ten czas był dla wszystkich dzieci czasem niezwykle obfitym w nawiązywanie nowych znajomości, poznawanie nowych rzeczy i doskonalenie poprzednio odkrytych umiejętności. Był to dla nich także czas pogłębienia relacji z Bogiem poprzez codzienne wsłuchiwanie się w słowo Boże oraz możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Myślę, że każdy z podopiecznych oraz opiekunów powrócił z tych rekolekcji umocniony w wierze, dzięki świadectwu modlitwy pozostałych uczestników, wrażliwszy na potrzeby drugich, nie tylko żyjących blisko, lecz i tych, którzy żyją daleko, w krajach misyjnych. 

Zobacz także

Niedziela Palmowa

09 kwietnia 2017

Niedziela Palmowa

Prymicje w nowicjacie

15 maja 2018

Prymicje w nowicjacie

O pięknie sercańskiego powołania

07 września 2020

O pięknie sercańskiego po...

Ofiarowanie Pańskie

02 lutego 2021

Ofiarowanie Pańskie

"Powstań i świeć"

06 października 2022

"Powstań i świeć"

Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej

03 października 2023

Pielgrzymka do Kalwarii Z...