Śluby wieczyste

Śluby wieczyste


W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny klerycy V roku Jakub Gąsienica SCJ, Dimitry Prystupa SCJ, Mateusz Tomczykowski SCJ, Aleksej Ventskevich SCJ złożyli na ręce Księdza Prowincjała wieczystą profesję zakonną.

Ślubując na zawsze czystość, ubóstwo i posłuszeństwo zostali na zawsze włączeni w szeregi Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego.Prowincjał ks. Wiesław Święcha SCJ, który przewodniczył Eucharystii sprawowanej w kościele parafialnym w Stadnikach, w wygłoszonej homilii przypomniał znaczenie ślubów zakonnych.

Uroczystość wieczystych ślubów zakonnych to wielka radość dla całej prowincji i Zgromadzenia, gdyż poprzez akt profesji nasi współbracia potwierdzili swe całkowite oddanie się na służbę Bogu i ludziom krocząc drogą wskazaną przez O. Leona Jana Dehona.

Świętowanie to zgromadziło wielu gości: współbraci z kraju i zza granicy, rodziny i przyjaciół naszych braci. Po zakończonej Mszy świętej wszyscy zebrani udali się do refektarza, a następnie do seminaryjnej auli, by wspólnie dzielić radość naszych braciProfesom wieczystym życzymy wierności i radosnego realizowania swego powołania.

Zobacz także

Wielki Piątek

25 marca 2016

Wielki Piątek

Na powołanie trzeba się zgodzić

13 maja 2019

Na powołanie trzeba się z...

Pogrzeb kustosza klasztoru w Kątach Starych

10 grudnia 2020

Pogrzeb kustosza klasztor...

Egzamin magisterski

06 maja 2022

Egzamin magisterski

Rekolekcje w drodze

05 września 2022

Rekolekcje w drodze

Rekolekcje wędrowne

08 września 2022

Rekolekcje wędrowne