Spotkanie z rodzicami kleryków

Spotkanie z rodzicami kleryków


W naszym Seminarium w Stadnikach w dniach 15-17 marca 2019 r. miało miejsce doroczne spotkanie rodziców alumnów. Spotkanie zostało rozpoczęte wieczorną adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 18. Po kolacji odbyła się Droga Krzyżowa, którą poprowadził dk. Wojciech Bochenek. Po nabożeństwie była możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

Sobotni poranek rozpoczął się wspólną Jutrznią oraz Mszą Świętą, której przewodniczył ojciec duchowny ks. Marek Borzęcki. W czasie przedpołudniowych wykładów kleryków, odbyło się spotkanie rodziców wraz z wychowawcami Seminarium: ks. rektorem Leszkiem Poleszakiem i ks. magistrem Łukaszem Grzejdą. Po południu wszyscy udali się na wspólną wycieczkę. Podczas wyjazdu odbyło się zwiedzanie Wawelu – głównymi punktami zwiedzania był Zamek Królewski na Wawelu oraz Katedra Wawelska. Po powrocie do Seminarium miała miejsce kolacja, po której rodzice mogli wspólnie spędzić czas w sali kleryków.

W Niedzielę pierwszym punktem dnia była uroczysta Jutrznia. Zaraz po modlitwach i następującym po nich śniadaniu, klerycy, rodzice oraz wychowawcy spotkali się na wspólnej kawie o godz. 9. Centralnym wydarzeniem całego spotkania była Msza Święta o godz. 11, której przewodniczył ojciec duchowny ks. Jacek Szczygieł. Zwieńczeniem pobytu w Seminarium był wspólnym obiad, po którym rodzice powrócili do swoich domów.

Spotkanie z rodzicami kleryków 2019

Zobacz także