Święcenia ojca Dehona

Święcenia ojca Dehona


W minionym tygodniu, 19 grudnia 2018 roku, obchodziliśmy 150. rocznicę święceń prezbiteratu, które założyciel naszego Zgromadzenia ojciec Leon Jan Dehon przyjął w bazylice św. Jana na Lateranie w Rzymie. W swoich codziennych zapiskach ojciec Dehon bardzo często powracał do tego wydarzenia. Pisał m.in.:

Mój  Bóg  napełnił  mnie  łaską,  powołując  do  kapłaństwa  i  doprowadzając  mnie  do  tego  stanu  dzięki  swej  słodkiej  Opatrzności,  mimo  że  jestem  nędzny  i  niegodny.  On  dzięki  kolejnym  etapom  święceń  wyniósł  mnie  do  godności  wspaniałego  uczestnictwa w  Jego  boskim  kapłaństwie  przede  wszystkim  poprzez  odmawianie  oficjum.  Powinienem  odwdzięczyć  się  za  te  wszystkie  łaski,  jednocząc  się  coraz  bardziej  z  naszym Panem, aby stać się z Nim jednością i żyć w stanie łaski uświęcającej w obecności Boga i całego nieba. (4 marca 1868)

Pragnąc uczcić tę ważną dla nas sercanów rocznicę przez cały tydzień w naszym seminarium odbywały się nabożeństwa, podczas których przywoływaliśmy wspomnienia ojca Dehona, które pozostawił nam w swoich codziennych zapiskach. Była to także okazja do modlitwy o świętość kapłanów oraz o łaskę dobrego przygotowania się do przyjęcia tego sakramentu dla naszych alumnów.

Zobacz także

Rocznica urodzin o. Leona Jana Dehona

14 marca 2016

Rocznica urodzin o. Leona...

Maryja w seminarium

30 stycznia 2017

Maryja w seminarium

Spotkanie rodziców

19 marca 2017

Spotkanie rodziców

Pogrzeb śp. ks. Kazimierza Marekwi SCJ

10 listopada 2020

Pogrzeb śp. ks. Kazimierz...

Wielki Piątek

02 kwietnia 2021

Wielki Piątek

Wielkanoc 2021

03 kwietnia 2021

Wielkanoc 2021