Wakacje w Bieszczadach

Wakacje w Bieszczadach


Jak co roku, alumni naszego seminarium, rozpoczęli okres wakacyjny od wspólnotowego wyjazdu do Zawozu, niewielkiego kurortu nad Jeziorem Solińskim. Udali się tam 3 lipca wraz z ks. Grzegorzem Siedlarzem, magistrem kleryków, oraz ks. Markiem Borzęckim, ojcem duchownym.

Podczas wspólnego wypoczynku alumni mieli możliwość cieszyć się pięknem Bieszczad podczas górskich wędrówek oraz urokiem jeziora, nad którym spędzali czas, pływając kajakami i żaglówką. Wieczorami natomiast, wraz z mieszkańcami Zawozu gromadzili się na Eucharystii i adoracji Najświętszego Sakramentu, w niektóre dni organizując również ogniska z zabawami dla dzieci z okolicy. Powrót do seminarium miał miejsce 13 lipca. 

W niedzielę, 9 lipca, dk. Aleksander Piatlitski wygłosił także okolicznościową homilię podczas odpustu ku czci bł. Achillesa Puchały w Werlasie, w miejscowości sąsiadującej z Zawozem. 

Alumni wraz z księżmi każdego dnia podczas celebrowanej Mszy Świętej, wdzięczni Bogu za obfite łaski otrzymane w tym czasie odpoczynku, modlili się w intencjach polecanych naszemu Zgromadzeniu przez dobroczyńców. Dla naszych seminarzystów był to bowiem niezwykle owocny czas pogłębiania życia duchowego, relacji braterskich, stając się także okazją do świadczenia o miłości Serca Jezusowego w nowy sposób i wobec innych niż na co dzień ludzi. 

Wakacje nad Soliną (3-13 VII 2023)

Zobacz także

Pielgrzymka prowincjalna

08 października 2016

Pielgrzymka prowincjalna

Boże Ciało

15 czerwca 2017

Boże Ciało

I profesja w Stopnicy

23 września 2017

I profesja w Stopnicy

Niedziela Miłosierdzia Bożego 2018

08 kwietnia 2018

Niedziela Miłosierdzia Bo...

"Wierzę..."

13 maja 2022

"Wierzę..."

Rekolekcje przed ślubami wieczystymi

07 grudnia 2022

Rekolekcje przed ślubami ...