Zakochać się w Biblii

Zakochać się w Biblii


Inspiracją do tego była postać Romana Brandstaettera – Żyda, który jako czterdziestolatek przyjął chrzest. Był on pisarzem i poetą, napisał książkę o Jezusie, za którą mógł by dostać Nagrodę Nobla, gdyby nie umarł. Mówiono o nim, że mieszkał w Biblii. Dlatego właśnie z jego życia i twórczości uczestnicy dni skupienia odczytywali swoisty przepis na czytanie Pisma Świętego – przepis, który pozwoli w Biblii się zakochać.

Chłopcy z Boguszy, Ostrowca Świętokrzyskiego, Binczarowej, Wawrzki oraz spod Łodzi słuchali nie tylko konferencji o Piśmie Świętym, ale również samodzielnie próbowali różnymi sposobami badać jego treść i zapamiętywać słowo Boże. Wraz ze wspólnotą seminaryjną wykorzystali też obficie czas modlitwy, żeby teoretycznie poznanym treściom pozwolić zapaść w serce.

Czas czerwcowych Sercańskich Dni Skupienia zbiegł się z Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Z tej okazji młodzież uczestniczyła w wigilijnym czuwaniu i modlitwie o wylanie darów Ducha Świętego, która miała miejsce w kościele parafialnym w Stadnikach.

Jak poprzednio, tak i tym razem oprócz przeżyć duchowych, z sakramentem Eucharystii oraz pokuty i pojednania na czele, nie mogło zabraknąć czas na wspólne gry, spacery, mecz piłki nożnej. Ciekawą atrakcją okazał się pobyt w Obserwatorium Astronomicznym im. Tadeusza Banachiewicza na Lubomirze. Tam chłopcy mogli z bliska poznać, na czym polega obserwacja nieba i jakie narzędzia się do tego wykorzystuje.

Spotkanie poprowadził ks. Franciszek Wielgut SCJ we współpracy z klerykami, szczególnie diakonami: Karolem, Pawłem i Adamem.

Na kolejne Sercańskie Dni Skupienia zapraszamy w pierwszy weekend września.

@franciszek.scj

Zobacz także