„Będziecie moimi świadkami”

„Będziecie moimi świadkami”


23 października przypada w Kościele 96. Światowy Dzień Misyjny i rozpoczyna się związany z nim doroczny Tydzień Misyjny. Dla naszego seminarium, które jest seminarium misyjnym jest to wydarzenie szczególnie ważne i bliskie. Każdego roku staje się dla nas okazją do modlitwy w intencji misji i misjonarzy, a także do dzielenia się tym z innymi i zachęcania ich do duchowego i materialnego wspierania dzieł misyjnych.

Zwyczaj ten zapoczątkował papież Pius XI, aby budzić wśród chrześcijan świadomość misyjną i wspierać sprawę misji. Oprócz tego Światowy Dzień Misyjny jest również okazją do odkrywania, że wszyscy jesteśmy wezwani do bycia misjonarzami. Papież Franciszek podkreślił w swoim orędziu na ten dzień, że „każdy ochrzczony jest powołany do misji w Kościele i z mandatu Kościoła”. Zaprasza on wszystkich wiernych do przeżywania swojego życia jako misji. Jest to wezwanie do odważnego kierowania się Ewangelią i stawania się w ten sposób świadkiem Jezusa Chrystusa. Papież zachęca nas, żeby otworzyć się na działanie Ducha Świętego. Zaprasza nas, żeby pozwolić się umacniać i prowadzić Duchowi Świętemu, ponieważ to On inspiruje Kościół do podejmowania kolejnych misji.

W trwającym Tygodniu Misyjnym otoczmy naszą modlitwą misjonarzy, aby mieli odwagę i siły do głoszenia Ewangelii. Prośmy Ducha Świętego, aby docierał do serc osób niewierzących. Wypraszajmy również u Boga dar nowych powołań misyjnych.

Zobacz także

Seminarium na Mszy z papieżem Franciszkiem

30 lipca 2016

Seminarium na Mszy z papi...

Kolędowanie w Prokocimiu

22 stycznia 2018

Kolędowanie w Prokocimiu

Wakacje dla dzieci w Postawach (Białoruś)

05 września 2019

Wakacje dla dzieci w Post...

"SZLACHETNY TWARDZIEL"

11 listopada 2020

"SZLACHETNY TWARDZIEL"

Zawierzyliśmy się Maryi

01 października 2022

Zawierzyliśmy się Maryi

Pożegnaliśmy śp. ks. Czesława Koniora SCJ

10 października 2022

Pożegnaliśmy śp. ks. Czes...