180. rocznica urodzin Założyciela

180. rocznica urodzin Założyciela


Każdego roku 14 marca z radością wspominamy dzień urodzin Założyciela Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego o. Leona Jana Dehona.

W tegorocznym liście na ten dzień, przełożony generalny o. Carlos Luis Suárez Codorniú, napisał: „Obchody urodzin naszego Założyciela skłaniają nas do większego zainteresowania się jego życiem, pracą i właściwym mu sposobem przeżywania chrześcijańskiego zaangażowania. Znajdziemy tu dobrego przewodnika, by zbliżyć się do jego drogi, jego pism, jego świadectwa, do Serca, które tak bardzo umiłował”.

Tego dnia obchodzimy również „Sercański Dzień Powołań”, czas modlitwy do Pana żniwa, aby obdarzył nas darem nowych powołań, zarówno zakonnych, jak i świeckich, które mogłyby kontynuować charyzmat pozostawiony nam przez o. Dehona.

 

Modlitwa o uzyskanie łask za wstawiennictwem Czcigodnego Sługi Bożego o. Leona Jana Dehona

Boże wszechmogący i wieczny, który w swych świętych sprawiasz zawsze znaki i cuda, Twój wierny sługa, Leon Dehon, promieniując przykładem cnót i gorliwości, pracował wytrwale dla zbawienia młodzieży i czynił wszystko dla rozpowszechnienia pobożności Serca Jezusowego. Daj nam, by został wyniesiony do chwały ołtarzy, a przez jego wstawiennictwo i jedynie dla Twej chwały, udziel mi tej łaski: ..., której tak pragnę i tak potrzebuję. Amen. 

Ojcze nasz..., Zdrowaś Maryjo..., Chwała Ojcu... 

 
Zobacz także