Nowy numer Sympozjum

Nowy numer Sympozjum


W 2017 roku upływa 70 lat od powstania sercańskiej grupy rekolekcyjno-misyjnej. Pierwsze rekolekcje w 1936 roku wygłosił ks. Franciszek Nagy SCJ w parafii Sokolina w diecezji kaliskiej. Ponieważ praca rekolekcyjno-misyjna wymieniana jest na pierwszym miejscu spośród form apostolatu Zgromadzenia Księży Sercanów (por. DP 126), niniejszy numer „Sympozjum” zdecydowaliśmy się poświęcić tematowi Idźcie i głoście, by tę rocznicę podkreślić i uwypuklić znaczenie głoszenia słowa Bożego w dzisiejszym świecie. Przypomnijmy, że już w 2006 roku na łamach naszego periodyku naukowego zamieściliśmy szereg ciekawych artykułów związanych z ewangelizacją przez słowo w związku z obchodzoną wówczas 70. rocznicą pracy rekolekcyjno-misyjnej w Polsce.

Temat aktualnego numeru związany jest także z opracowanym przez Komisję Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski Programem Duszpasterskim Kościoła katolickiego w Polsce pod hasłem: Idźcie i głoście, stanowiącym czwartą – ostatnią część programu obejmującego lata 2013-2017. Wezwanie do ewangelizacji czerpie swoją siłę ze słów Jezusa: „Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego” (Mt 28,19). Przez wieki nie tracą one swojej aktualności, co więcej – stają się jeszcze bardziej wyraziste i mobilizujące dla uczniów Chrystusa, zarówno duchownych, jak i świeckich, którzy w nowych czasach i nowymi sposobami winni starać się docierać do serc ludzi współczesnych z wciąż świeżą i ożywiającą prawdą Dobrej Nowiny.

Wyrażając wdzięczność autorom publikowanych tekstów niniejszego wydania „Sympozjum”, chciałbym zachęcić do współpracy z naszym periodykiem naukowym. Cieszymy się, że uzyskaliśmy numer ISSN dla wersji elektronicznej „Sympozjum”, dzięki której publikowane teksty mogą być dostępne dla większego grona odbiorców. Także współpraca z wieloma bazami tekstów naukowych w Polsce i za granicą sprawia, że publikowane materiały są łatwiej wyszukiwane i częściej cytowane.

Wszystkim czytelnikom życzę owocnej lektury.

ks. dr Leszek Poleszak SCJ
redaktor naczelny

Najnowszy numer "Sympozjum" znajdziesz tutaj:
http://sympozjum.scj.pl/rok-xxi-2017-nr-2-33

 

Fot. pixabay.com

Zobacz także

Ofiarowanie Pańskie

02 lutego 2018

Ofiarowanie Pańskie

Audycja radiowa o Dwumiesięczniku dla Chorych „Wstań”

28 października 2018

Audycja radiowa o Dwumies...

Zjazd Ojców duchownych w Łodzi

29 sierpnia 2019

Zjazd Ojców duchownych w ...

Wielkanoc 2021

03 kwietnia 2021

Wielkanoc 2021

Wiosenne sympozjum naukowe - zaproszenie

14 kwietnia 2021

Wiosenne sympozjum naukow...

Zawierzyliśmy się Maryi

01 października 2022

Zawierzyliśmy się Maryi