Śluby wieczyste

Śluby wieczyste


W niedzielne przedpołudnie w seminaryjnej kaplicy wieczyste śluby zakonne złożył kl. Henadz Launikovich SCJ z Białorusi. Stało się już tradycją, że wydarzenie to ma miejsce w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (8 grudnia).

Mszy świętej przewodniczył przełożony polskiej prowincji Księży Sercanów ks. Wiesław Święch SCJ. Obok niego przy ołtarzu stanęli przybyli na tę uroczystość współbracia. W gronie tym znaleźli się m.in. ks. Jan Etel SCJ – przełożony Dystryktu Białoruskiego; ks. Marek Romańczyk SCJ – ekonom prowincjalny; ks. Witold Januś SCJ – mistrz nowicjatu. Był także obecny ks. Józef Czarny – dziekan dekanatu dobczyckiego. Świadkiem składanych ślubów była również Mama oraz brat profesa, a także rodzina, przyjaciele i pracownicy naszego seminarium. Nie zabrakło oczywiście stadnickiej wspólnoty księży i kleryków.

Poprzez ten akt kl. Henadz już na zawsze związał swoje życie ze Zgromadzeniem Księży Sercanów, a w czasie Mszy modlił się, by „w służbie Pana i w tej rodzinie zakonnej mógł wytrwać aż do śmierci” o co modlimy się razem z nim.

ks. Łukasz Ogórek SCJ

Zobacz także

Kwietniowy dzień skupienia

14 kwietnia 2016

Kwietniowy dzień skupieni...

Dzień skupienia

23 czerwca 2017

Dzień skupienia

Posługując wśród rodzin

29 sierpnia 2019

Posługując wśród rodzin

Na drogach Wielkiego Postu...

12 marca 2021

Na drogach Wielkiego Post...

Szczególni goście...

15 października 2021

Szczególni goście...

Tydzień Misyjny

30 października 2021

Tydzień Misyjny