Śluby wieczyste

Śluby wieczyste


W niedzielne przedpołudnie w seminaryjnej kaplicy wieczyste śluby zakonne złożył kl. Henadz Launikovich SCJ z Białorusi. Stało się już tradycją, że wydarzenie to ma miejsce w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (8 grudnia).

Mszy świętej przewodniczył przełożony polskiej prowincji Księży Sercanów ks. Wiesław Święch SCJ. Obok niego przy ołtarzu stanęli przybyli na tę uroczystość współbracia. W gronie tym znaleźli się m.in. ks. Jan Etel SCJ – przełożony Dystryktu Białoruskiego; ks. Marek Romańczyk SCJ – ekonom prowincjalny; ks. Witold Januś SCJ – mistrz nowicjatu. Był także obecny ks. Józef Czarny – dziekan dekanatu dobczyckiego. Świadkiem składanych ślubów była również Mama oraz brat profesa, a także rodzina, przyjaciele i pracownicy naszego seminarium. Nie zabrakło oczywiście stadnickiej wspólnoty księży i kleryków.

Poprzez ten akt kl. Henadz już na zawsze związał swoje życie ze Zgromadzeniem Księży Sercanów, a w czasie Mszy modlił się, by „w służbie Pana i w tej rodzinie zakonnej mógł wytrwać aż do śmierci” o co modlimy się razem z nim.

ks. Łukasz Ogórek SCJ

Zobacz także

Dzień skupienia

23 czerwca 2017

Dzień skupienia

Wielka Sobota 2018

31 marca 2018

Wielka Sobota 2018

Śladami Założyciela

23 sierpnia 2020

Śladami Założyciela

Nowa sercańska misja – Kolumbia

25 października 2020

Nowa sercańska misja – Ko...

Pogrzeb kustosza klasztoru w Kątach Starych

10 grudnia 2020

Pogrzeb kustosza klasztor...

Na drogach Wielkiego Postu...

12 marca 2021

Na drogach Wielkiego Post...