Śluby wieczyste

Śluby wieczyste


W niedzielne przedpołudnie w seminaryjnej kaplicy wieczyste śluby zakonne złożył kl. Henadz Launikovich SCJ z Białorusi. Stało się już tradycją, że wydarzenie to ma miejsce w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (8 grudnia).

Mszy świętej przewodniczył przełożony polskiej prowincji Księży Sercanów ks. Wiesław Święch SCJ. Obok niego przy ołtarzu stanęli przybyli na tę uroczystość współbracia. W gronie tym znaleźli się m.in. ks. Jan Etel SCJ – przełożony Dystryktu Białoruskiego; ks. Marek Romańczyk SCJ – ekonom prowincjalny; ks. Witold Januś SCJ – mistrz nowicjatu. Był także obecny ks. Józef Czarny – dziekan dekanatu dobczyckiego. Świadkiem składanych ślubów była również Mama oraz brat profesa, a także rodzina, przyjaciele i pracownicy naszego seminarium. Nie zabrakło oczywiście stadnickiej wspólnoty księży i kleryków.

Poprzez ten akt kl. Henadz już na zawsze związał swoje życie ze Zgromadzeniem Księży Sercanów, a w czasie Mszy modlił się, by „w służbie Pana i w tej rodzinie zakonnej mógł wytrwać aż do śmierci” o co modlimy się razem z nim.

ks. Łukasz Ogórek SCJ

Zobacz także