"Chwała na wysokości Bogu, a na ziemi pokój ludziom dobrej woli..."

"Chwała na wysokości Bogu, a na ziemi pokój ludziom dobrej woli..."


"Syn Boży przez wcielenie swoje zjednoczył się jakoś z każdym człowiekiem. Ludzkimi rękami pracował, ludzkim myślał umysłem, ludzką działał wolą, ludzkim sercem kochał, urodzony z Maryi Dziewicy, stał się prawdziwie jednym z nas" (Sobór Watykański II).

W tajemnicy Bożego Narodzenia świętujemy wydarzenie, w którym niewidzialny i niedostępny Bóg staje się człowiekiem. Tak bardzo chciał się do nas zbliżyć, podzielić nasz ludzki los, nasze radości i cierpienia, a nawet doświadczyć traumy umierania. A wszystko po to, by nas zbawić, by nasze człowieczeństwo doznało chwały dzieci Bożych.

Tajemnica Bożego Narodzenia, czyli świętowanie tego wielkiego wejścia Boga w nasz ludzki, często zraniony świat jest okazją, by tego Boga uwielbiać, by śpiewać Mu razem z Aniołami: Chwała na wysokości Bogu, a na ziemi pokój ludziom dobrej woli, by dziękować Mu za to, że jest Emmanuelem, Bogiem z nami!

Przy okazji tych radosnych, Bożych Świąt chcemy złożyć Ojcu Generałowi najpiękniejsze życzenia: przede wszystkim doświadczenia na nowo bliskości tego Boga, który stał się jednym z nas. Niech Jego obecność wnosi pokój w życie duchowe i wszędzie tam, gdzie Ojciec żyje i posługuje, w całym naszym Zgromadzeniu, każdej wspólnocie sercańskiej, wobec każdego współbrata i napotkanego człowieka. Niech Chrystus zjednoczony z nami poprzez tajemnicę wcielenia pomoże podjąć wszystkie wyzwania, pokonać trudności i z entuzjazmem przeżywać każdy dzień Nowego Roku.

Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego i obfitości Bożych darów w Nowym 2023 Roku!

 

Wspólnota seminaryjna ze Stadnik

Zobacz także

Seminarium na Mszy z papieżem Franciszkiem

30 lipca 2016

Seminarium na Mszy z papi...

Obchody Dnia Chorego

11 lutego 2018

Obchody Dnia Chorego

Spodobali się Bogu

13 maja 2018

Spodobali się Bogu

Jubileusz kapłaństwa 2019

19 czerwca 2019

Jubileusz kapłaństwa 2019

Będą patrzeć na Serce Jezusa oczami o. Dehona

21 września 2019

Będą patrzeć na Serce Jez...

Katechezy misyjne

26 października 2022

Katechezy misyjne