"Dzisiaj narodził się nam Zbawiciel"

"Dzisiaj narodził się nam Zbawiciel"


„Gdzie jest nowo narodzony król żydowski? 
Ujrzeliśmy bowiem Jego gwiazdę na Wschodzie 
i przybyliśmy oddać Mu pokłon”. 
(Mt 2,2)

 

Ponad dwa tysiące lat temu, w oddalonym zakątku potężnego imperium, w klimacie powszechnego poruszenia z powodu odbywającego się kolejnego spisu ludności, w nocy, ukryty przed ciekawskimi spojrzeniami, na świat przyszedł Bóg Zbawca, Król królujących i Pan panujących. Jedno z najważniejszych wydarzeń w historii zbawienia miało pozostać w ukryciu, z dala od hałasu tętniących życiem, majestatycznych świątyń i pysznych pałaców. Tylko nieliczni byli w stanie odnaleźć Dziecię i zrozumieć doniosłość chwili. Czuwający, anonimowi magowie z dalekiego Wschodu, dostrzegają „znak” – światłość na niebie, wskazującą na Światłość świata, złożoną w żłóbku. 

Niech czas Adwentu, czas oczekiwania, ukształtuje i nasze serca na wzór serc mędrców, abyśmy potrafili w obecnych czasach, w otaczającym nas zgiełku codziennego życia, stale mieć serca czuwające, gotowe do rozpoznania i przyjęcia znaków Bożej obecności, aby na nowo odkryć i zadziwić się tajemnicą Wcielonego Boga.

Błogosławionych świąt Bożego Narodzenia! W imieniu wspólnoty Wyższego Seminarium Misyjnego Księży Sercanów w Stadnikach,

 

 

                                                                                                                                                                                           ks. Leszek Poleszak SCJ
                                                                                                                                                                                                rektor seminarium

 

 

Stadniki, Boże Narodzenie 2020.

Zobacz także