English spoken here!

English spoken here!


Jak co roku dwóch naszych kleryków udało się do Maynooth w Irlandii na organizowany przez szkołę językową Divine Word School of English kurs językowy.

W tym roku na zieloną wyspę pojechali kl. Ivan Asauleac i kl. Michał Koźbiał, którzy przez cztery tygodnie doskonalili swój warsztat językowy. Przez cały ten czas studenci uczestniczyli w porannej Eucharystii, po której udawali się do swoich klas lekcyjnych. 

Jak zwykle, oprócz pogłębiania znajomości języka angielskiego, poznawali także irlandzką kulturę, kuchnię oraz jak się okazało interesującą i trudną historię Irlandii. Nasi alumni mieli okazję poznać uczniów z takich krajów jak Brazylia, Indonezja, Chiny, Japonia, Meksyk, Włochy, Niemcy, Słowacja, Hiszpania, Kamerun, RPA, Francja czy Portugalia. Szkoła językowa zapewniła studentom zwiedzanie interesujących miejsc zarówno związanych z bogatą kulturą, jak i pięknymi krajobrazami. 

Przy okazji pobytu w Maynooth klerycy mieli również okazję odwiedzić i poznać nasze sercańskie wspólnoty w Dublinie, ja także nawiedzić znajdujący się w tym mieście grób Czcigodnego Sługi Bożego Mateusza Talbota. Był to dla nich niezwykle interesujący i pożyteczny wyjazd.

Kurs językowy w Maynooth w Irlandii (30 VII - 26 VIII 2023)

Zobacz także

Pielgrzymka do MB Płaszowskiej

07 października 2017

Pielgrzymka do MB Płaszow...

Sympozjum w Węglówce

26 października 2017

Sympozjum w Węglówce

Kolędowanie w Prokocimiu

22 stycznia 2018

Kolędowanie w Prokocimiu

Idźcie i głoście. Misyjny wymiar ewangelizacji

07 listopada 2019

Idźcie i głoście. Misyjny...

„Hosanna Synowi Dawida!"

11 kwietnia 2022

„Hosanna Synowi Dawida!"

"Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię"

22 lutego 2023

"Nawracajcie się i wierzc...