English spoken here!

English spoken here!


Jak co roku dwóch naszych kleryków udało się do Maynooth w Irlandii na organizowany przez szkołę językową Divine Word School of English kurs językowy.

W tym roku na zieloną wyspę pojechali kl. Ivan Asauleac i kl. Michał Koźbiał, którzy przez cztery tygodnie doskonalili swój warsztat językowy. Przez cały ten czas studenci uczestniczyli w porannej Eucharystii, po której udawali się do swoich klas lekcyjnych. 

Jak zwykle, oprócz pogłębiania znajomości języka angielskiego, poznawali także irlandzką kulturę, kuchnię oraz jak się okazało interesującą i trudną historię Irlandii. Nasi alumni mieli okazję poznać uczniów z takich krajów jak Brazylia, Indonezja, Chiny, Japonia, Meksyk, Włochy, Niemcy, Słowacja, Hiszpania, Kamerun, RPA, Francja czy Portugalia. Szkoła językowa zapewniła studentom zwiedzanie interesujących miejsc zarówno związanych z bogatą kulturą, jak i pięknymi krajobrazami. 

Przy okazji pobytu w Maynooth klerycy mieli również okazję odwiedzić i poznać nasze sercańskie wspólnoty w Dublinie, ja także nawiedzić znajdujący się w tym mieście grób Czcigodnego Sługi Bożego Mateusza Talbota. Był to dla nich niezwykle interesujący i pożyteczny wyjazd.

Kurs językowy w Maynooth w Irlandii (30 VII - 26 VIII 2023)

Zobacz także

Dzień Wynagrodzenia

16 lutego 2021

Dzień Wynagrodzenia

Rekolekcje z wędrowaniem

11 lipca 2022

Rekolekcje z wędrowaniem

Pożegnaliśmy śp. ks. Czesława Koniora SCJ

10 października 2022

Pożegnaliśmy śp. ks. Czes...

Wykład dodatkowy

23 listopada 2022

Wykład dodatkowy

"Czy miłujesz Mnie więcej...?"

24 października 2023

"Czy miłujesz Mnie więcej...

Pielgrzymka do Matki Bożej Płaszowskiej; IV Konferencja pastoralna

09 października 2024

Pielgrzymka do Matki Boże...